Strona główna   Prace licencjackie z informatyki   Full Stack Developer – kim on jest?

Full Stack Developer – kim on jest?

Pisanie prac licencjackich z informatyki to dla wielu studentów bardzo trudna przeprawa. Najlepiej pisać swój licencjat o rzeczach, którymi chcesz się w przyszłości zajmować. W poniższym tekście przedstawimy stanowisko tzw. Full Stack Developera. Opiszemy tutaj, kim on jest oraz na jakich technologiach jego praca się opiera.

Full Stack Developer to osoba, która biegle obsługuje technologie, które służą do tworzenia stron internetowych. Osoby, które pracują na tym stanowisku, są bardzo dobrze wynagradzane. Full Stack Deveoper musi umieć programować w różnych językach.

Podstawowe dwie technologie, jakie powinien obsługiwać Full Stack Developer to przede wszystkim języki HTML oraz CSS. Ten pierwszy stanowi szkielet na, którym buduje się stronę internetową. CSS jest odpowiedzialny natomiast za profesjonalny wygląd strony internetowej.

Kolejny język, jaki powinien być dobrze znany takiemu pracownikowi to język Javascipt. Język ten jest odpowiedzialny za obsługę zdarzeń oraz ruchomych elementów na stronie. Javascipt jest obecnie drugim najbardziej pożądanym przez pracodawców językiem programowania. Języki HTML, CSS oraz Javascript są używane do działań tzw. front-end. Rezultaty ich stosowania są od razu widoczne dla użytkownika internetu.

Full Stack Developer musi znać bardzo dobrze również język PHP. Jest to język programownia odpowiedzialny za tzw. back- end. Język PHP służy do obsługi strony internetowej po stronie serwera. Można powiedzieć, że za pomocą PHP strona internetowa może pobierać informacje od strony internetowej i dawać w zamian konkretne efekty.

Na tym stanowisku warto również znać rozmaite frameworki. Są to tzw. szkieletowe aplikacje, które można łatwo i bardzo szybko modyfikować. Najpopularniejszy framework HTML to obecnie WordPress. W przypadku języka PHP, najbardziej popularne frameworki to przede wszystkim Laravel oraz Symfony.

Pisanie prac licencjackich z informatyki. Rozważania.

Pisanie prac licencjackich z informatyki jest dla wielu studentów sporym obciążeniem. Warto ją napisać o rzeczach, którymi chcesz się w przyszłości zajmować. Stanowisko Full Stack Developera jest bardzo atrakcyjne. Daje ono całe spektrum możliwości. Można powiedzieć, że Full Stack Developer jest połączeniem programisty PHP, programisty Javascript oraz webdevelopera. Osoba, która ma tak wysokie kompetencje na pewno znajdzie ciekawą pracę.

Dodaj komentarz

Get Best Services from Our Business.