Strona główna   Prace magisterskie z informatyki.   Praca magisterska z informatyki – Bitcoin i jego wykorzystanie

Praca magisterska z informatyki – Bitcoin i jego wykorzystanie
Praca magisterska z informatyki

Praca magisterska z informatyki powinna dotyczyć rzeczy bardzo konkretnej. Najlepiej, gdyby była ona jakimś konkretnym projektem. Postęp techniczny jest bardzo szybki. Dużo ostatnio się mówi o kryptowalucie Bitcoin.

Jest to zdecentralizowana waluta internetowa, której wartość zależy od zaufania jej użytkowników. Specjaliści od rynku pracy twierdzą, że wkrótce świetne pieniądze będzie zarabiał programista znający się na kryptowalutach. Praca magisterska z informatyki, która odnosi się w jakiś sposób do kryptowalut, wydaje się być dobrym pomysłem.

W przypadku technologii, historii i biznesu, bardzo często najlepiej wychodzą ci, którzy są w danym zagadnieniu pierwsi. Słynny Polski biznesmen Jan Kulczyk twierdził, że sukces w biznesie zależy od tego, czy jest się w danej branży prekursorem lub nie. Bycie prekursorem wymaga odwagi, ale w przypadku sukcesu, daje największe premium za podjęcie ryzyka.

Bitcoin i technologia blockchain, która się z nim wiąże, może zrewolucjonizować nie tylko systemy płatności, ale również cały świat.  Wielu ekspertów twierdzi, że Bitcoin umożliwi rozliczenie wszelkich transakcji, które będą dokonywane w internecie. Bitcoin i inne kryptowaluty stanową odpowiedź wolnego rynku, na mocno skorumpowany system bankowy. Poszczególne kryptowaluty posiadają swoje specyficzne mocne strony oraz zastosowania. Znając je, można tworzyć unikalne, nowe biznesy.

Bitcoin i inne kryptowaluty   cechuje szybsze działanie i większa anonimowość, w porównaniu do tradycyjnego systemu bankowego.  Programiści, którzy będą umieli programować tak, aby wykorzystywać możliwości kryptowalut będą na rynku pracy w cenie.

Obecnie programowania pod możliwości kryptowalut można uczyć się głównie z książek i internetu. Literatura (szczególnie w języku polskim) o programowaniu pod kryptowalutę Bitcoin jest obecnie bardzo uboga, ale pewnie z czasem będzie jej coraz więcej.

Praca magisterska z informatyki, a Bitcoin. Czy to dobre połączenie?

Praca magisterska z informatyki, która traktuje o Bitcoinie, jest na pewno bardzo oryginalna. Powinna być ona praktycznym projektem. Można np. stworzyć stronę internetową, w której można by płacić za usługi bądź produkty Bitcoinem i innymi kryptowalutami. Można również stworzyć systemy rezerwacji, które wykorzystywałyby kryptowaluty. Opcji jest multum. Wszystko zależy od kreatywności oraz umiejętności danego programisty.

Dodaj komentarz

Get Best Services from Our Business.