Strona główna   Prace licencjackie z informatyki   Rozmaite języki programowania w informatyce.

Rozmaite języki programowania w informatyce.
Pisanie prac licencjackich z informatyki

Pisanie prac licencjackich z informatyki nie jest rzeczą łatwą. Cena uzyskania tej pracy to nie raz olbrzymi nakład pracy oraz duża ilość stresu. Nim zajmiemy się pisaniem tej pracy, warto dobrze poznać rozmaite języki programowania. Bardzo często profesjonalny informatyk ma wąsko określoną specjalizację. Przykładowo zajmuje się on programowaniem w języku C++, Python, bądź Java.  W tym artykule przybliżymy najpopularniejsze języki programowania.

Zacznijmy od języka PHP. Jest to język, który stosowany jest do programowania po stronie serwera. Umożliwia on tworzenie różnych formularzy oraz baz danych (np. użytkowników). Jego znajomość jest bardzo często używana w interaktywnych stronach internetowych. Warto tego języka się uczyć, jeżeli uprzednio opanowało się HTML oraz CSS. Znajomości tego języka często wymaga się od twórców stron oraz pozycjonerów.

Bardzo ciekawym językiem jest z pewnością Javascript. Język ten podobnie jak PHP, stosowany jest głównie na stronach internetowych. W Javascript można wykonywać rozmaite działania po stronie serwera.

Kolejny bardzo popularny język programowania to Java. Zaletą tego języka jest jego uniwersalne działanie. To, co zostanie napisane w Javie, będzie działało w personalnym komputerze, smartfonie, czy też na stronie internetowej. Znajomości Javy wymaga się często od twórców aplikacji mobilnych.

Bardzo ciekawym językiem jest Python. Jest to najbardziej ogólny język programowania. Użytkownicy tego języka podkreślają jego prostotę oraz uniwersalność. Pythona docenia też wielki biznes. Popularna strona Youtube jest programowana właśnie w Pythonie.

Następny bardzo potężny język programowania to język C# (C Sharp). Jest to odpowiedź firmy Microsoft na język Java. Jest to język, który jest zresztą do Javy bardzo pomocny.  C# stanowi bardzo mocne rozwinięcie. poprzedniego języka Microsoftu – C++. Jeśli dany programista chce rozwijać programy, które mają być zgodne ze standardami Microsoftu, to znajomość C# jest rzeczą kluczową.

Pisanie prac licencjackich z informatyki, a jej cena.

Pisanie prac licencjackich z informatyki to z pewnością wielkie wyzwanie intelektualne. Cena, jaką się za nią płaci to stres oraz godziny spędzone przed komputerem. Warto jednak ją zapłacić, ponieważ zarobki informatyków są bardzo dobre. Nie raz sięgają one nawet dziesiątków tysięcy złotych. Informatyka to branża, która wyśmienicie się w Polsce rozwija.

Dodaj komentarz

Get Best Services from Our Business.