Strona główna   Prace licencjackie z informatyki   Praca licencjacka z informatyki: Javascript.

Praca licencjacka z informatyki: Javascript.
Praca licencjacka z informatyki

Praca licencjacka z informatyki powinna być praktyczna. Dobrym pomysłem jest napisanie pracy licencjackiej o języku programowania Javascript. Jest to język programowania bardzo pomocny, jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych. W swojej pracy można stworzyć projekt strony internetowej, która bazowałaby na wykorzystaniu tego języka. Programować najlepiej się uczyć poprzez tworzenie konkretnych projektów. Napisanie pracy licencjackiej o tym języku może być bardzo perspektywiczne.

Z reguły rozdział pierwszy stanowi teoretyczne omówienie tematu. Należy po krótce opisać, czym jest język programowania Javascript. Jest to skryptowy język programowania, który stworzony został przez Brendona Eicha pod koniec lat 90 XX wieku. Stosuje się go najczęściej na stronach internetowych. Skrypty Javascript służą do zapewnienia interakcji pomiędzy interakcją a stroną internetową. Javascript może również obsługiwać rozmaite efekty graficzne. Ten język programowania może również obsługiwać użytkownika za pomocą wykorzystania serwera, na podobnej zasadzie, jak robi to język PHP. W tym wypadku używa się języka Javascript w postaci frameworków, takich jak node.js lub Ringo.

Język Javascript jest często postrzegany, jako toporny i niewygodny. W związku z tym powstało wiele modyfikacji tego języka (frameworków), które mają ułatwić korzystanie z tego języka. Najpopularniejszym z nich jest jquery. Na popularności zaczyna zyskiwać również wspierany przez Google framework Angular.

Rozdział drugi musi zawierać już konkretny projekt lub badania. W przypadku opisywanego języka będzie to projekt strony internetowej. Może to być przykładowa strona internetowa, która zawierałaby oferty korepetytorów. Inna opcja to projekt własnego sklepu internetowego lub portal ogłoszeniowy. Warto zrobić projekt na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. W przyszłości może on być naszą wizytówką. Opcji jest naprawdę dużo. Rozdział trzeci musi stanowić już odpowiednie podsumowanie wraz z refleksjami.

Praca licencjacka z informatyki, a Javascript. Ogólne refleksje.

Praca licencjacka z informatyki powinna dotyczyć konkretnych, praktycznych zagadnień. Najlepiej, gdyby był to konkretny projekt. Jak prześledzimy sobie wymagania pracodawców, to często znajomość Javascript jest przez nich wymagana. W połączeniu ze znajomością HTLM, CSS, PHP może być ona kluczem do znalezienia przez nas bardzo dobrze płatnej pracy w charakterze Webmastera lub Pozycjonera stron internetowych.

Dodaj komentarz

Get Best Services from Our Business.